• 0380 524 26 36
  • Merkez, Düzce

Haber Detayı

Düzce Valiliğine Ziyaret

duzce valiligine ziyaret
duzce valiligine ziyaret
duzce valiligine ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından her yıl ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası, coşkulu kutlamalarla başladı. 500 katılımcı spora ve hareketliliğe dikkat çekmek için Anıt Park Meydanı’ndan Nurettin Zafer Stadı’na yürüdü.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen 'Amatör Spor Haftası' etkinlikleri Anıt Park Meydanı’ndan Nurettin Zafer Stadı’na 500 katılımcının yürüyüşle start aldı. 

Nurettin Zafer Stadı’nda devam eden program istiklal marşının okunmasının ardından Düzce ASKF Başkanı Erdoğan Bıyık ile Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı’nın konuşmalarıyla devam etti. 

ASKF Başkanı Erdoğan Bıyık, "Sayın Protokol üyeleri ve sevgili sporcu aileleri. 2013 yılından bu yana kutladığımız Amatör Spor Haftası etkinliklerine hoşgeldiniz. Amatör Spor Haftasında ilimizde ve ülkemizdeki her yaşta insanın düzenli spor yapabilmesi için her türlü spor aktivitesini düzenliyoruz. Amatör Spor Haftasıyla gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, birlik ve beraberliğimiz üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Son zamanlarda artan tesisleşmeyle birlikte bugünün amatörlerini yarının profesyonellerine dönüştürmeyi amaçlıyoruz." dedi.

Sporu tabana yaymak, halkın, çocukların ve gençlerin sağlıklı bir yaşam için sporla tanışmaları adına 04-10 Ekim tarihlerinde kutlanan Amatör Spor Haftası ile ilgili konuşan Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, ‘</span>İlimizde şuan 152 spor kulübü 29 bin lisanlı sporcu ile sporun her branşında faaliyet gösteren gurur tablosudur. Amatör Spor Haftası amacının halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmeleri, spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocuklarımıza müsabaka tecrübesi kazandırmak, bunlara yönelik müsabakalar düzenlemek, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuklarımızın, bağlı oldukları kulüplerimizin ve sporcularının halkımıza tanıtılması, ülkemizde topyekün spor bilinci ve kültürünün oluşturulmasıdır.” dedi.